Perde Beton Özellikleri

Beton, geçmişten bugüne vazgeçilmez bir yapı malzemesidir. Modern anlamda beton, 19.yüzyılda ortaya çıkmış, Türkiye’de ise ilk betonarme yapılar 1900’lü yılların başında İstanbul Beyoğlu’nda yapılmaya başlanmıştır. Hızla artan nüfusun barınma ihtiyaçlarına en uygun karşılığı vermesi, dayanıklı ve sürdürülebilir olması betonun geliştirilerek günümüze kadar gelmesini ve vazgeçilmez bir yapı malzemesi olmasını sağlamıştır. Bu geliştirilen yapı malzemelerinden birisi de perde betondur. Yüksek yapılarda kullanılan ve taşıyıcı görevi gören, betonarme ile donatılmış perde beton, deprem yönetmeliğine göre her binada olması gereken bir yapı malzemesidir.

Perde beton kalıbı, farklı alternatifleri olmasına rağmen ülkemizin yeryüzü koşullarına daha uygun, şantiye alanları ve inşaattaki tehlike ve riskleri minimum seviyeye indiren bir yapı elemanıdır. Bu nedenle perde beton kalıbı son yönetmeliğe göre inşaatlarda olması gereken bir araç haline gelmiştir. Diğer kalıp modellerine göre uygulaması daha kolay ve daha uzun ömürlüdür. Esnek yapısı sayesinde istenilen ebatlarda uygulanabilir ve farklı şekillerde montajı yapılabilir. İstinat duvarı, perde duvar gibi bir projede gereksinim duyulan, birçok kaba iş için uygundur. Perde beton duvar ya da perde beton kalıp olarak adlandırılan bu yapı malzemesi hem üst düzey güvenlik ve koruma sağlar hem de oldukça maliyet etkin bir çözüm sunar.   

Neden DECORAFENCES?

Yüksek Kalite Ham Madde

Fabrikamızda ürettiğimiz Çim Çit ürünlerimiz ile, bakım gerektirmeyen yeşillendirme çözümleri ile Türkiye ve Dünya genelinde büyük projeler geliştirmeye devam ediyoruz.

Satış Sonrası Uzman Desteği

Siparişiniz tamamlanana kadar tüm süreçlerde istediğiniz her bilgiyi ekibimizden alabilirsiniz. Satış sonrasında da sormak istediğiniz veya yardıma ihtiyacınız olduğu yerlerde DECORAFENCES yanınızda.

Kalite Politikası

Ürün çeşidimizin geniş olması sayesinde de birçok alternatifi bir arada bulabilirsiniz. Ürünlerimizin hepsi gereken sertifikaları alınmış ürünlerden oluşmaktadır.

Hızlı Teklif Alın!

Çevrenizi güzelleştirmek ve güvenliğinizi sağlamak için ürünlerimizden size uygun olanı beraber belirleyip projenizi fiyatlandıralım.

TEKLİF ALIN!